MŠ Kdyně - Markova

MŠ Kdyně - Markova

zápis 2024

Rozloučení s předškoláky 2023

Rozloučení s předškoláky bylo založeno na příbězích J.K.Rowlingové o Harrym Potterovi. Námět byl vybrán s dětmi již v zimě, ale intenzivně se začalo na přípravách pracovat od května až do vlastní realizace. O námětu byli rodiče informováni s předstihem. Během června byli předškoláci (budoucí prvňáčci) pozvání oficiálním zvacím dopisem ke studiu v Bradavicích. Dopis byl opatřen pravou pečetí a podepsán samotným Brumbálem, tj. ředitelem školy čar a kouzel. Děti v něm získaly jízdenku do bradavického vlaku a potřebné informace o věcech potřebných ke studiu. Do odjezdu si musely opatřit kouzelnický hábit, klobouk… a dokonce i čarodějnického tvora (sovu, žábu, hada…).  Dne 27.6.2023 jsme se všichni sešli jak jinak než na nástupišti 9 a ¾ . Kouzelným vlakem jsme se přemístili do světa kouzelníků. Paní učitelky představovaly profesorský sbor, který děti netrpělivě očekával. Profesor Brumbál uvítal děti v Bradavické škole. Paní profesorka McGonagallová děti postupně usadila na židli a nasadila dětem na hlavu moudrý klobouk. Ten děti podle jejich vlastností roztřídil do kouzelnických kolejí – Mrzimor, Havraspár, Zmijozel a také Nebelvír. Vše se neslo ve slavnostním duchu umocněném bradavickou hymnou. Následovalo pilné studium s opravdovým kouzelníkem. Na závěr profesoři všem studentům bradavických kolejí předali dárečky na památku a všichni byli pozvání ke slavnostnímu stolu. Děti si ještě v průběhu odpoledne mohly vyzkoušet vyrobit si svůj amulet pro štěstí, namíchat lektvary, věštit si svou budoucnost, létat na koštěti, vykouzlit patrona, naučit zaklínadla, pochytat pavouky a mnoho dalšího. Doufáme, že si děti odpoledne užily tak jako my. Chtěli bychom poděkovat panu starostovi a paní místostarostce, že přijali naše pozvání a dostavili se v kouzelnických kostýmech a posílili tak náš profesorský sbor. Děkujeme rodičům za spolupráci ohledně příprav. Prvňáčkům přejeme, aby jejich nová škola byla kouzelná s kouzelnou paní učitelkou, která jim vždy při příchodu do třídy vykouzlí úsměv na tváři.

Akce MŠ

Adresa:

• Mateřská škola Kdyně,
  • Markova 523,
  • Kdyně, 34506

Telefon:

• 379 731 395 (MŠ Kdyně)
  • 725 385 868 (ředitelka)
  • 379 731 440 (MŠ Hluboká)
  • 379 731 516 (vedoucí stravování)

Mateřská škola:

ms.markova@outlook.cz

Vedoucí stravování MŠ:

jidelna.markova@seznam.cz

Šablony III pro MŠ Kdyně Markova

Logo EU

Uzavření MŠ v době letních prázdnin:

MŠ Kdyně Markova bude uzavřena:

22.7.-9.8.2024 s tím, že 22.-26.7. mohou děti z MŠ Markova docházet do MŠ Dělnická.

MŠ Hluboká bude uzavřena 15.7.-9.8.2024 s tím, že v týdnu od 15.7. mohou děti do MŠ Markova, v týdnu od 22.7. do MŠ Dělnická.

K docházce do jiné MŠ je nutné se nahlásit u třídních učitelek, kapacita je omezena!

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Na svatého Stanislava mají brambory svátek.

Svátek má Stanislav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den vítězství
  • Květinový den
  • Mezinárodní den Červeného kříže

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

MŠ Markova

MŠ Hluboká